Monday, July 19, 2021

Eesti meistrivõistlused olümpiakrossis 2021

 Pronks! Peale 4 aastat, kus poodiumile ei suutnud astud, siis oli hea meel seda sel korral teha. 

Paar asjaolu, mis tegid selle ehk kergemaks, võtsin eelnevad kaks nädalat kergemalt, midagi ikka tegin ja intensiivsust oli, aga ei kurnanud ennast, keha oli värskem. Isegi eelneval päeval ei käinud rajal, olin varem juba kaks korda piilumas käinud, kuigi natuke oli võistluspäevaks linte teisiti seatud, siis siiski teadsin rada. Seega sain rahulikult magada omas voodis ja uni oli hea! Samuti oli Filipe abiks, ehk minul ei läinud energiat sel päeval millekski muuks, kui sõiduks valmistumiseks ja võistluseks. 

Ilm oli palav, kastsin ennast ka enne sõitu, puulehed krae vahel ja läksime. Teadsin, et mul ei ole neid alguse kiiremaid ringe, vaid stabiilsus on mu tugev külg, seega esimestel ringidel teistega madistades, oli meeles ka enda eest hoolitseda, süüa, juua, proovida teha täpselt enda tempos sõitu. Rajale minnes, teadsin ka täpselt kus minu jaoks jooksu kohad, ehk kus pole mõtet oma energiat, nii vaimset kui füüsilist, kulutada neid kohti sõites, oli kolm kohta - palgid üles mäge, metsa sees järsk nukk üles, siledal kiviaed.

Teadsin, et medal oli võimalik, aga samas teadsin, et kindlasti on sinna konkurentsi rohkem kui medaleid. Jälgisin alati oma sõitu, et vigu ei tuleks pehmetel rajaosadel ja alati et oleks sujuvust ja niisama rapsimist võimalikult vähe. Tasus ära. Minu ringi ajad 16.53;16.35;16.46;16.48;16.41. Esimesel ringil oli meil väike paarisajameetrine lisapaun.

Hästi tore oli kuulda ergutajaid raja ääres! Ja tänan nii sealseid ergutajaid kui ka kaugemaid, aitäh!

Bronze! After 4 years when I was not able to climb the xco national podium, it was great to do it again.

Few things that helped to make it easier for me this time, I took two weeks quite easy, I did some training and some intensities, but I did not bonk myself, I was fresher. Even the day before I didnt go to the track, I had been twice on the track and even though they had changed a bit of the marking on race day, I knew the track. So I could sleep in my bed and the sleep was good! Also on the day I had Filipe helping me, so I did not spend any energy to other things, then just prepare for the race and the race.

The day was hot, I refreshed myself before race, couple of tree leaves under the shirt and off we go! I knew I dont have those faster laps in the beginning, but I am stable throughout the race, so while in the beginning had position fights with others, never did I forgot myself, always drink and eat and try to do my flow and pace. Before race I had decided also on the running parts for me, sections where the energy (mental and physical) did not compensate the effort of riding, 3 parts - logs uphill, steep uphill in the forest and rockgarden on the flat.

I knew the medal was possible, but also new there were more good women to fight for the medals. I always stayed with my raceplan and my flow avoiding mistakes on the loose ground sections and spending unneccessary energy. It paid off. My lap times 16.53;16.35;16.46;16.48;16.41. First lap we had a few hundred meters more with a small start loop.

So great to hear all the cheering besides the track! I thank you all, besides the track and those more far, thank you!

No comments:

Post a Comment